14. 2. 2023, od 18:00

Pro ředitele a učitele škol

Jak včas odhalit začátky radikalizace a násilí ve školách?

Lektoři:
doc. PhDr. Barbora Vegrichtová, Ph.D.,MBA z Katedry zdravotnických oborů a ochrany obyvatelstva
Přihlášení na webinář

 O čem webinář bude?
‍‍

Webinář seznámí účastníky ze základy problematiky radikalizace s akcentem na kyberprostor a další riziková prostředí. V praktické prezentaci budou představeny základní manipulativní taktiky extremistických a hybridních hnutí, užívaná rétorika a symbolika. Zvýšená pozornost bude věnována způsobům detekce varovných signálů probíhající radikalizace a inklinace dětí a dospívajících k extrémnímu násilí. Informace budou prezentovány na praktických příkladech a ukázkách.

Co si posluchači odnesou?

Posluchači získají základní orientaci v problematice radikalizace, seznámí se rozhodujícími faktory ovlivňující radikalizační proces u dětí a dospívajících, budou schopni rozpoznat klíčové varovné signály v chování a projevech, které mohou směřovat k podpoře, sympatiím nebo potencionální realizaci extrémního násilí.

O autorovi:

Doc. PhDr. Barbora Vegrichtová, Ph.D., MBA, pedagogická a akademická pracovnice Fakulty biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze, bezpečnostní a odborná konzultantka, členka České kriminologické společnosti, Radicalization Awareness Network, European Expert Network on Terrorism Issue, si klade za cíl zvýšit povědomí pracovníků bezpečnostních sborů a dalších relevantních organizací o problematice terorismu, radikalizace a kriminalitě gangů a tím přispět k efektivnějšímu boji se zločinem a souvisejícími sociálně patologickými jevy.


‍‍

Přihlaste se na webinář

* Povinné pole
Děkujeme, přihláška byla odeslána. Pokud vám od nás nedorazí  e-mail s přístupovými údaji, podívejte se prosím do SPAMU, nebo napište na lucie@vividbooks.com.
Ups! Něco se pokazilo, zkuste to prosím znovu.